sen, hipnoza

Czym jest hipnoza regresyjna i jak pomaga?

Część osób wydaje się nieprzekonana do hipnozy, niesłusznie, to narzędzie szeroko wykorzystywane w psychoterapii. Niektórzy uważają, że hipnoza regresyjna nie działa, inni się boją, że zostaną skrzywdzeni lub utracą kontrolę i nigdy się nie wybudzą. Te obawy są jednak bezpodstawne, w dzisiejszym artykule wyjaśnimy, czym jest hipnoza regresyjna, jak działa i w czym może pomóc.

Jak wykorzystywana jest hipnoza w leczeniu?

W 1930 roku zaczęto po raz pierwszy badać hipnozę, jak działa, stwierdzono, że to stan o podwyższonej podatności na sugestie. Udowodniono, że hipnoza uzdrawiająca wpływa na stan naszej świadomości, jest on inny od stanu czuwania czy snu. Ten stan pomiędzy jawą a snem jest właśnie przydatny na sesjach terapeutycznych w klinice kwantowej, to właśnie on pozwala na to, by pacjent się otworzył i współpracował z hipnoterapeutą.

Co to jest hipnoza regresyjna?

Regresing, czyli inaczej regresja to technika terapeutyczna, która polega na tym, że pacjent umysłem cofa się w przeszłość, to może być przykre zdarzenie sprzed paru lat, albo nawet przeszłe wcielenie. Regresja pozwala odkryć swój potencjał, uwolnić swoje emocje czy zrozumieć nawet sens życia, śmierci.

Obecnie regresja mylona jest z terapią psychodelikami czy ayahuasca, jednak one nie mają nic wspólnego z regresją hipnotyczną i mogą wprowadzać pacjenta w nieprzyjemne stany fizyczne, jak i psychiczne.

Czym jest hipnoza regresyjna, na czym polega naprawianie pamięciowego śladu?

Podczas terapii hipnozą regresyjną umysł wprowadzany jest w stan snu, w tym czasie mózg nieświadomie może ujawniać, co jest przyczyną problemów, np. że dana sytuacja z dzieciństwa do teraz wpływa na zaburzenia snu.

Hipnoza regresyjna pozwala naprawić wadliwy ślad pamięciowy, podczas transu pacjent jest w stanie uporać się z przeszłością, z przykrymi zdarzeniami, które odcisnęły piętno na jego psychice, ponowne przeżywanie tych momentów pozwala na uzdrowienie, a człowiek zaczyna zwalniać wszelkie blokady i zmienia swoje spojrzenie na świat.

Hipnoza regresyjna a traumy

Hipnoza regresyjna słynie z leczenia traum czy PTSD, sesja w klinice kwantowej z telepatami pozwala na podróż w głąb siebie, do źródła problemu. Pacjenci podczas spotkania z hipnoterapeutą mogą doświadczać nieprzyjemnych przeżyć, które finalnie prowadzą do odblokowania traum i ich zrozumienia, przepracowania. To pomaga później z nimi walczyć.

Leczenie fobii hipnozą regresyjną

Fobie to stany silnego irracjonalnego lęki, mogą one przejawiać objawy somatyczne, jak przyspieszone bicie serca, płytki oddech czy nadmierna potliwość. Hipnoza regresyjna pozwala zwalczyć lęk poprzez wprowadzenie sugestii, po kilku sesjach terapeutycznych, umysł obiekt fobii może zacząć postrzegać zupełnie inaczej. Hipnoza regresyjna może pomóc przy:

  • agorafobii,
  • skolionofobii,
  • antropofobii,
  • demofobii,
  • hafefobii,
  • mizofobii.

Hipnoterapia na bezsenność

Hipnoza regresyjna polecana jest mężczyznom, którzy borykają się z bezsennością. Zaburzenia snu towarzyszą coraz większej części populacji, wiele osób nie dba o prawidłową higienę snu, a wszechobecne światło niebieskie tylko pogarsza ten stan. Osoby chore na bezsenność często nie są w stanie zasnąć bez odpowiednich leków. Ważne jest wyeliminowanie wszystkich negatywnych bodźców, które powstrzymują nas przed zaśnięciem, regresja hipnotyczna może w tym pomóc. Możliwe, że nasze ciało nie jest w stanie zasnąć z powodu stresowych wydarzeń.

podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *